Gece Ekmek Yemek Kilo Aldırır mı?

Categories Kilo Verme, Kolay ZayıflamaPosted on

Ekmeğin her çeşidi azı karar çoğu zarar denilen bir besindir. Gün içinde olması gereken miktarın dışına çıkmak fazla kilo alımına sebep olurken, gece yatmaya yakın veya uykudan kalkıp ekmek yemek ekmeğin kalorisini neredeyse iki katına katlamaktadır. Gece saatlerinde metabolizmanın az çalışması gündüz saatlerinde tüketilen gıdalardan iki misli kadar etki etmesine neden olmaktadır. Bu nedenden dolayı tüm uzmanlar akşam yemeğinden sonra çok bir gıdanın tüketilmesinden yana değildir. Velev ki ekmek tüketimi gün içinde bile kontrol altına alınması gereken bir gıda tüketim şeklidir.

Gün içinde çok fazla besin alamayanlar akşam saatlerinde ve gece hangi besinleri tüketebilir? Aslında gece ekmek yemek kilo aldırır mı sorusu yerine bu sorunun sorulması daha caziptir. Gün içinde bazı nedenlerden dolayı yemek yiyememiş ve gece saatlerinde açlık yaşayan kişiler ekmek yerine yoğurt, ayran, salatalık, yeşil yapraklı sebzeler (çiğ olarak) domates ve bol su tüketebilirler. Su haricinde saymış olduğumuz besinlerin gece saatlerinde sürekli tüketimi bile sakıncalıdır.

Ekmeğin Kalorisi Ne Kadar?

·         1 dilim beyaz ekmek 70 kaloridir

·         1 dilim ruşeymli ekmek 70 kalori

·         1 dilim yulaf ekmeği 80 kalori

·         1 dilim çavdar ekmeği 75 kalori

·         1 dilim tam buğday ekmeği 65 kalori

·         1 dilim light ekmek 40 kalori

Olarak hesap edilebilir. Gün içinde tüketilen ekmek miktarı zayıflama diyeti uygulaması yapan kişilerde kesinlikle 5 ince dilimin üzerine çıkartılmamalıdır. Ekmek zayıflama diyetlerinde bulunması mecburi olan gıdalardan birisidir. Ölçülü olarak ekmeğin zayıflama diyetlerinde bulundurulması lif açısından zengin olan ekmeğin bağırsaklar üzerinde büyük bir etkisi olmasındandır. Fakat diyetlerde beyaz ekmek tüketimi yerine yulaf, çavdar ve tam buğday ekmeği tüketilmesi gerekir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir