Hamilelik için zararlı besinler nelerdir

Categories Genel, Hamilelik, Sağlıklı YaşamPosted on

Değerli okur, hamilelik özel bir 9 ay demektir. Çok dikkat edilmesi gereken, doğru hareketler uygulanması gereken, düzenli beslenilmesi gereken bir dönemdir.

Hamilelik çok kapsamlı bir süreçtir. Bebeğin oluşum sürecinden doğum sürecine kadar hassas ve anne adayı içinde zorlu bir süreçtir. Bu süreci en doğru bir şekilde geçirmek ve sorunsuz atlatabilmek için size bazı önerilerimiz var.

Hamilelikde zararlı besinler nelerdir?
Pastorize olmayan süt ve süt ürünlerini tercih etmeyiniz. Pastorize olmayan süt ve süt ürünleri tüketimi sonucunda vücutta oluşacak bakteri erken doğum ve doğrum kusurlarına sebebiyet verebilir. Çiğ ve az pişmiş et ürünlerini tercih etmeyiniz. Çiğ ve az pişmiş et ürünlerinin tüketimi sonucunda vücutta oluşan parazit düşük doğrum, erken doğum ve çeşitli doğum kusurlarına yol açabilir. Çay, kahve, kafeinden uzak durmanızı öneriyoruz. Çay tüketimi demir eksikliğine yol açmaktadır. Kafein tüketimi ise erken doğum ve düşük yapmaya sebebiyet verebilir. Hazır gıdalar tercih etmemelisiniz. Hamilelik dönemi zor bi dönem olduğundan dolayı dışarıda ve hazır gıda tüketiminden kaçınmalısınız.

Sağlıklı günler dileriz.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir